Work and Travel 2020 Başvuru ve Fiyatları

WORK AND TRAVEL 2020 KAYITLARIMIZ 15 TEMMUZ 2019 İTİBARİYLE BAŞLADI

Yurt dışı eğitim denildiğinde bir çok öğrencinin aklına ilk gelen seçeneklerden biri şüphesiz ki work and travel’dır. Work and Travel programına 2020 yılında katılacak olan adaylar için kayıtlarımız başlamış olup kontenjanlarımız limitlidir. Amerikanın en prestijli işverenleri ve sponsorları aracılığıyla programa katılım sağlamak için biran önce başvurunuzu yapınız. Program kapsamında 3 farklı sponsorumuz bulunmakta olup Amerika’nın bir çok farklı eyaletinde geniş bir iş yelpazemiz bulunmaktadır. Work and Travel programı kapsamında %100 garantili iş ve konaklama garantisi sunmakla beraber diğer bütün acentelerden farklı olarak sizlere en az saatlik kazancı $ 9.00 ve üzeri olan işletmelerde iş imkanı sunmaktayız. Grand International olarak saatlik 9 doların altında ücret teklif eden işletmelere yerleşim sağlamamaktayız. Aynı zamanda work and travel programı kapsamında sadece iş verip konaklama sorumluluğunu öğrenciye veren hiç bir işletmeye öğrenci yerleşimi de sağlamamaktayız. Deneyimli danışman kadromuz ve güvenilir bağlantılarımız ile sizleri 2020 yazında Amerika’da görecek olmanın heyecanını daha şimdiden yaşamaktayız. Programa olan ilginiz beraberinde özellikle Grand International ailesine olan güven ve yoğun ilginiz için sizlere şimdiden çok teşekkür ediyoruz.

WORK AND TRAVEL 2020 FİYATLARI

Work and Travel 2020 program ücretleri kontenjanlarımız doğrultusunda değişiklik gösterecektir.

Work and Travel 2020 için herşey dahil paket fiyatımız ilk 25 öğrenci için 3000 USD şeklindedir. Devam eden kayıtlarımızda work and travel Herşey dahil Gold Paket fiyatımız 3150 USD ve 3250 USD şeklinde olacaktır. Paketler ve fiyatlara dair detaylı bilgi için buraya tıklayarak bilgi edinebilirsiniz. Standart paket için erken kayıt fiyatımız 2150 dolar olup devam eden dönemlerde kontenjanlarımızın doluşu oranında 2250 ve 2350 dolar şeklinde olacaktır.

Work and Travel programına 2020 yazında katılacak öğrencilere özel iyi seviyede ingilizce bilen, not ortalaması yüksek, arkadaş grubu şeklinde kayıtlara özel 150 Dolara varan indirimlerimiz bulunmaktadır.

WORK AND TRAVEL NEDİR?

Work and Travel Amerikan Hükümetinin yetkilendirdiği sponsor kuruluşlar aracılığı ile organize edilen bir kültürel değişim programıdır. Program kapsamında katılımcılara J1 – değişimli ziyaretçi vize türü ile yaz aylarında sezonluk işlerde çalışma imkanı sunulmaktadır. Programın temel amacı Amerikan Kültürünü genç nesillerin öğrenmesini sağlamak ve kültürel bir etkileşim oluşturmaktır. Üniversite öğrenciliğine yazları Amerika’ya gitme ve çalışma fırsatı sunan tek program Work and Traveldır. Dünya’nın birçok farklı ülkesinden üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca Amerika’da çalışıp İngilizcelerini geliştirme imkanı buldukları, gerçek bir işletmede çalışarak iş disiplini ve deneyim elde ettikleri, ABD’de bulundukları süre boyunca günlük hayatı gözlemleyerek farklı bir vizyon kazanma imkanı buldukları harika bir değişim programıdır. Work and Travel programı kapsamında öğrenciler üniversitelerinin yaz tatili başlangıç ve bitiş aralığında 3-4 aylık bir çalışmanın ardından programın ikinci aşaması olan 30 günlük Travel sürecine geçmektedir.

 

WORK AND TRAVEL NE DEĞİLDİR?

 • Tatil programı değildir:

Programın adından da anlaşılacağı gibi programa katılımınız dahilinde ilk olarak work kısmını tamamlamanız gerekmektedir. Her ne kadar ABD'ye kültürel değişim adı altında gitseniz de, Amerika’ya varışınızın ardından ilk sorumluluğunuz çalışmak ve bu kapsamda üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirmek olmalıdır. Tabi ki gezmek, eğlenmek ve tatil yapmak için zamanınızda olacak ancak bu zaman dilimi izinli olduğunuz günlerde veya iş bitiminizin ardından sizler için ayrılan 30 günlük seyahat döneminde olacaktır.

 • Tek amacınızın para kazanmak olacağı bir program değildir:
   

Work and Travel programında 15-20 bin dolar gibi hayali miktarlarda kazanç mümkün değildir. Bu program kapsamında çok az sayıda genelde programa ikinci veya üçüncü kez katılan, çok iyi ingilizcesi olan ve oldukça yüksek saatlerde çalışan bazı katılımcılar bu rakamları görmektedir. Work and Travel Programının asıl amacı tam anlamıyla para kazanma değil deneyim ve kültür kazanmaktır. Bazı öğrenci arkadaşlarımız çevrelerinden veya danışmanlarından duydukları hayali miktarları kazanamadığı için programa katıldıktan sonra hayal kırıklığı yaşayabilmekte, hatta maddi zorluklarla karşılaşmaktadır. Sizleri uyarmak isteriz ki Work and Travel programında kazanabileceğiniz miktar yaz süresi boyunca temel ihtiyaçlarınızı karşılayıp, Amerika'da güzel bir yaz geçirmenizi, gezmenizi ve ailenizden herhangi bir ücret talep etmeksizin 3-4 ay boyunca ABD'de yaşamanızı sağlamaktan çok ileri gitmeyecektir.  Lütfen en az 10  bin $ kazanırım veya kazanırsın gibi sözlere aldırış etmeyiniz. Kazanabileceğiniz miktar ortalama bir çalışma ile 5 ile 8 bin doları arasında olacaktır.

 • Dil öğrenme programı değildir. Dil pratiği yapma ve İngilizce geliştirme programıdır:

Eğer yeterli alt yapınız yoksa, İngilizceniz de 3 aylık süreç boyunca aşırı  bir ilerleme sağlayamazsınız. Kazanabileceğiniz tek şey altyapınız dahilinde konuşmayı yani konuşmaya olan özgüveni arttırmak ve telaffuzunuzu düzeltmek olacaktır. İngilizce gelişiminiz yapacağınız iş türü ile de çok alakalı değildir. Work and travel programında dil gelişiminiz Türkiye’de aldığınız eğitim ve altyapınız ve Amerika’da ne kadar sosyal bir kişi olduğunuz doğrultusunda olacaktır.

NEDEN WORK AND TRAVEL PROGRAMINA KATILMALIYIZ?

 1. Programa katılım aşamasında diğer vize türlerine göre daha az maliyeti bulunmaktadır. Work and Travel programı süresince Amerika’daki tüm giderlerinizi karşılayabilecek ve  ailenizden her hangi bir destek görmeden yaşam giderlerinizi  kazanmanıza olanak sağlamaktadır. Hatta çalışma temponuza  veya bulabileceğiniz ekstra işlere göre programa katılabilmek için yaptığınız masrafların bir kısmını ya da tamamını geri getirme imkanı sunmaktadır.
 2. Anlayabiliyorum ama konuşamıyorum’ Her zaman sorunumuz bu olmuştur. Work and Travel programının size katacağı en büyük avantajlardan biri İngilizcenizin gelişmesini, Türkçe düşünmeyi bırakıp direk İngilizce düşünerek konuşmanızı, telaffuz ve kelime bilginizin kalıcı hale gelmesini sağlamak olacaktır. İngilizcenizi sosyal yaşam ve iş hayatı içerisinde geliştirebilme fırsatını yakalayacaksınız.
 3. Work and Travel programının en büyük avantajlarından biri sadece gittiğiniz bölgenin kültürünü tanımayacaksınız. Amerikan kültürünün yanında sizinle aynı şekilde ABD’ye gelmiş olan farklı kültürlerden insanlar tanıyacaksınız. Dünyanın bir çok farklı ülkesinden arkadaşlar edinecek ve onlarla belki de aynı odayı paylaşacak, aynı problemlerle beraber mücadele edip sırt sırta vereceksiniz. Her anınızı  yeni yerler keşfetmek ve öğrenmekle geçireceksiniz  Programınızın Travel kısmına geçtiğiniz zaman  ise Amerika’nın o büyülü dizi ve filmlerinde gördüğünüz yerleri görebilme fırsatı yakalayacaksınız.
 4. Program süreci boyunca yeni tecrübeler ile kendinizi kişisel anlamda geliştirme fırsatı yakalayacaksınız. Kendi ayaklarınız üzerinde durabilecek ve kendi paranızı kazanabileceksiniz. Siz de yarattığı özgüven ile başarılı olma anlamında kendinizi iş hayatına hazır hissedeceksiniz.
 5. İş hayatına atılmadan önce CV’nize ekleyeceğniz bir Amerika iş deneyimi sizi 1-0 öne geçirecektir.
   

NEDEN ERKEN KAYIT YAPTIRMALISINIZ?

Work and Travel kayıt dönemi programın başlangıç tarihinden aylar öncesinde başlar. Eğer karar vermeniz uzun sürüyorsa kısaltmanın yollarına bakın. Ekonomik anlamda uygun değilseniz firmanın size sağladığı taksit imkanlarını öğrenin ve planlamanızı buna göre yapın. Unutmayın erken kayıt olmanın size sağladığı bir sürü avantaj vardır. Erken kayıt olmanın başlıca avantajları

 1. Work and Travel'a Erken başvuru yapan öğrenciler erken kayıt indiriminden yararlanır. Daha geç başvuran öğrencilere göre 100-300 USD daha uygun bir ücret ödersiniz.
 2. Work and Travel kapsamında seçebilecekleri iş imkanı çok daha fazladırve dolayısıyla istedikleri gibi bir işe eğer ingilizce seviyeleri uygunsa  yerleşme imkanları yüksektir.
 3. Erken başvuru yapan öğrencilerin işlemleri daha erken biter. İşlemlerin erken bitmesi beraberinden bir takım avantaj getirir. Orneğin; uçak biletinizi daha erken ve dolayısıyla ucuza almanızı sağlar.
 4. Work and Travelvizesi alımıesnasında bazı öğrenciler  isim soruşturmasına takılmakta bu da vizenizi en fazla 3 ay kadar daha geç almanıza sebep olabilir. Tabiki bu da beraberinde size birçok sorun getirir. Erken başvuru ile bunu engellemiş olacaksınız.
 5. Erken başvuru yapan öğrencilerimizin iş seçimi esnasında daha fazla alternatifiolur. İş yerleştirmesi ilk kayıt önceliğine göre yapılmaktadır. Erken tarihlerde kayıt olmanız daha kaliteli ve size daha uygun bir işe yerleşmenizi sağlar.
 6. Work and Travel'a erken başvuru sayesinde program için gerekli olan ucreti daha uzun bir vadede ödemekolaylığına sahip olursunuz.
 7. Work and Travel'a erken kayıt yaptırmanın bir başka avantajı;işveren mulakatlarına daha iyi hazırlanmanızıve sizinle daha fazla ingilizce pratik yapma imkanı sunmaktadır.