Üniversite

YÜKSEK EĞİTİM KALİTESİ

Kanada eğitim sistemi, dünya sıralamasında en yükseklerde yer alır. Üniversitelerin çoğu devlet üniversitesi olmak ile birlikte, özel üniversiteler ile eş değerde eğitim vermektedir. Bu okullardan mezun olan öğrencilerin diplomaları Türkiye’deki YÖK denkliğindedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinin bazıları bu ülkededir.

ÇOK KÜLTÜRLÜ YAŞAM

1998 Yılında “Çok Kültürlülük Kanunu” ile çok kültürlülüğü resmi bir politika olarak benimseyen tek ülkedir. Nüfusun çoğunluğu İngilizce konuşmakla birlikte ülkede 150’nin üstünde dil konuşulmaktadır. Her türlü dil, din, ırktan insanıyla oldukça konuksever ve arkadaş canlısı ülkedir. Çok kültürlü toplumun sonucu olarak her köşesinde etnik yemek, müzik ve sanat eserlerine ulaşabilirsiniz. Irkçılığın olmadığı, kozmopolit şehirlere sahip, global bir ülkedir.

EN GÜVENLİ ÜLKE

Kanada yeryüzündeki en yaşanılası ülkedir. Bunun en büyük sebeplerinden biri suç oranının yok denecek kadar az olmasıdır. Özellikle yanında velisi olmadan, yurtdışına eğitim almaya giden öğrencilerimizin öncelikli tercihidir. Adalet sistemi gelişmiş bu ülkede herkes birbirine karşı anlayışlı ve saygılıdır.

UCUZ EĞİTİM

İngilizce eğitim veren ülkeler arasında eğitim / kalite skalasında en uygun tercih Kanada’dır. Gerek eğitim gerek yaşam masrafları göz önüne alındığında Amerika ve İngiltere’den çok daha uygundur.

KARİYER İMKANLARI

Kanada dünyanın en canlı on ekonomisinden birine sahiptir. Özellikle son yıllarda teknoloji ve inşaat alanlarında istihdam arttırmaktadır. Devletin düşük vergi politikası, ekonomisini güçlendiren en önemli unsurlardan biridir ve bu politika eğitimden, yaşam masraflarına kadar, öğrencinin lehine bir durumdur. Mezun olanların ilk 6 ayda, işe yerleşmesine kesin gözüyle bakılmaktadır. Eğitime giden öğrencilerimizin büyük çoğunluğu, mezun olduktan sonra Kanada’da kariyer ve yaşamlarına devam etme kararı almıştır. En popüler meslek alanlarında eğitim veren öncü kurumlarıyla göze çarpmaktadır.

KONAKLAMA

Kanada’ya gönderdiğimiz öğrencilerimiz için çeşitli konaklama seçenekleri mevcuttur. Bu tercihleri yaparken, yaşam standartları ve yaşam maliyetlerini göz önüne alarak, birçok seçenekten, öğrencinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayacak olan seçeneği belirleyip, öğrencilerimizi yönlendirmekteyiz. Homestay, en çok tercih edilen konaklama seçeneğidir. Bu seçenekle Kanada’daki eğitim kurumuna yakın bir ailenin yanında kalan öğrencilerimiz, kendisine ayrılan odada, evindeki güven ve samimiyet ortamında eğitimini tamamlayabilir. Kanada’da ayrıca binlerce öğrenci evi vardır. Bu evlerde farklı kültürlerden birçok öğrenci aynı evi paylaşmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz okul yatakhanelerinde konaklayabilir veya okula yakın mesafede bulunun yurtlara başvuru yapabilirler. Tüm bu süreçleri öğrencimiz adına biz gerçekleştirmekte ve takip etmekteyiz.

SOSYAL YAŞAM

Herkesin birbirine azami saygı ve anlayış gösterdiği bu ülkede, çok kültürlü nüfusu sayesinde her kültürden aktiviteye ulaşabilirsiniz. Sokaklarda dolaşırken her köşede farklı bir etnik yemek, müzik ve sanat eserine rastlayabilirsiniz. Eşsiz doğası sayesinde, her türlü doğa aktivitesini yapma imkanına sahip olan öğrencilerimiz, şehirlerde ise hem etnik hem de global bir çok rengi deneyimleyebilir. Bitmeyen festivalleriyle ünlü bu ülkede sıkılmak neredeyse imkansızdır.