Katılım Şartları Nelerdir?

  • 18 – 35 yaşları arasında olmak.
  • En az intermediate (Akıcı) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak..
  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde Öğrenci ya da mezun olmak. Mevzuniyetinin üzerinden 12 ay ve üzeri zaman geçmiş ise aynı zamanda en az 1 yıllık mesleki deneyimi olması gerekmektedir
  • Eğer ilk okul, lise vb dereceden mevzunu ise yeterli dil seviyesine sahip adaylar 5 yıllık mesleki deneyim gösterdikleri takdirde de programa katılım sağlayabilmektedir.

J1 maaşlı stajı kapsamında stajer olarak Amerika'ya gidebilmek için katılımcıların staj yapacakları bölümle ilgili bir alanda üniversite eğitimi alıyor/almış olması ya da eğitim sevieysine bakılmaksızın staj yapacağı pozisyonda 5 yıllık mesleki deneyimi bulunması gerekmektedir. Ilgili bölümlerde üniversite eğitimi almakta olan ya da bu bölümlerden mevzuniyetinin üzerinden henüz 1 yıl geçmeden programa katılan adaylar Intern Statüsünde programa katılmaktadır. İlgili bölümlerden mevzuniyetinin ardından en az bir yıl ve üzeri zaman geçmiş olan ya da ilgili alanlarda üniversite eğitimi almamış ancak sektörel olarak 5 yıl ve üzerinde deneyimi bulunan adaylar ise Trainee Statüsünde programa katılım sağlamaktadır.

Intern veya Trainee programının birbirinden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Katılan adayın niteliği doğrultusunda statü belirlenip her ikisi içinde aynı işlemler ve program organize edilmektedir.