Amerika'da Staj Program Ücretleri

4790 $ Program Ücretine Neler Dahildir?

Maaşlı Staj Program Ücreti
 1. İşe yerleştirme, konaklama organizasyonunun yapılması
 2. J-1 vize başvurusu için gerekli olan DS-2019 formu
 3. DS-160 ve SEVIS işlemlerinin yapılması
 4. Program süresince  250.000 USD’lik ferdi ve kaza sigortası
 5. Program katılım ücreti
 6. Vize randevusunun ayarlanması
 7. Öğrencinin program sürecince ihtiyacı olacak bilgilerin verileceği oryantasyon programı
 8. Sosyal Güvenlik numarasının alımında yardım
 9. Vergi iade işlemi
 10. Amerikada 7-24 bireysel ve sponsor yardımı

Programa katılacak olan adayların program ücreti haricinde aşağıdaki masrafları bulunmaktadır 

 1. Vize Ücreti : $160
 2. SEVIS Ücreti : $220
 3. Uçak Bileti : $500-1000 (Gidilecek tarih ve lokasyona göre değişiklik göstermektedir.)
 4. Cep Harçlığı : $1500

2022 yılı itibariyle Alliance Abroad Group yani AAG sponsorluğunda programa katılacak olan adayların program ücretinin yarısını Türkiye'de kalan yarısını ise Amerika'da programlarının 2. ve 11. ayları arasında aylık taksitler halinde 10 taksit olarak ödeme imkanı bulunmaktadır ancak bu seçenek sadece AAG sponsorluğunda işe yerleşen adaylar için geçerlidir. 

INTERNSHIP PROGRAMINDA KONAKLAMA

Amerika'da maaşlı staj programı ile yurt dışına çıkan adaylarımızın konaklamaları genellikle iki şekilde ayarlanmaktadır. Büyük şehirlerde konaklamalar işverenler tarafından genelde karşılanmamaktadır ve adaylar işe yerleştikleri bölgelerde programa katılan diğer katılımcılar ile beraber ev tutmakta ya da oda kiralamaktadır. Gideceğiniz lokasyona göre konaklama ücretleri aylık 500-1000 USD aralığında değişiklik gösterebilmektedir. Daha kırsal ya da küçük lokasyonlarda işe yerleşen adaylara ise işletmeler konaklama sunmakta olup Genellikle konaklama ücretleri , haftalık 80 $ ile 150 $ civarında olmaktadır. Programa katılacak olan adayların bu hususta iş seçimi yapmadan önce detayları öğrenme imkanı bulunmaktadır ancak işletmelerin çok büyük çoğunluğunda konaklamalar katılımcıların sorumluluğundadır. 

Özellikle Turizm ve Gastronomi Maaşlı staj programı kapsamında Country Club yani özel golf klüplerinde iş seçimi yapılması durumunda işletmelerinin büyük çoğunluğu konaklama imkanı sunmakta iken, büyük şehirler ve popüler lokasyonlarda bulunan otel ve restaurantlar konaklama imkanı sunmamakadır. Bu durumda adaylara 1 ya da 2 hafta süreyle Amerika'ya vardıklarında otelde ücretsiz konaklama verilmekte ve Amerika'ya vardıktan sonra bu zaman diliminde kendilerine konaklayacak yer bulmalarını istemektedir.